twarz

Jakie zabiegi kosmetyczne będą odpowiednie dla skóry naczynkowej?

Cera naczynkowa cechuje się przede wszystkim występowaniem czerwonych plam na skórze, a także rumieni na policzkach. Jest ona także cienka oraz delikatna, a przez to mniej odporna na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Można jednak poprawić jej kondycję, dzięki odpowiednim zabiegom kosmetycznym. Jakie sprawdzą się w tej sytuacji najlepiej?

Infuzja tlenowa

Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłaczaniu pod skórę tlenu hiperbarycznego. W praktyce skutkuje to niemalże natychmiastowym odmłodzeniem oraz odświeżeniem cery, a także poprawą jej kolorytu. Infuzja tlenowa to dodatkowo metoda bezpieczna, która sprawdzi się właśnie w przypadku tak delikatnej skóry, jaką jest naczynkowa.

Skin Map

Kolejnym zabiegiem, który będzie w tym przypadku równie skuteczny, jest tzw. Skin Map. Doskonale sprawdzi się m.in. do zminimalizowania zaczerwienienia skóry, a także złagodzenia zmian pigmentacyjnych, które stają się wraz z wiekiem coraz bardziej widoczne. Sam zabieg to m.in. detoksykacja komórkowa, a także masaż, dzięki któremu skóra jest oczyszczona i jeszcze bardziej rozpromieniona.

Użycie kwasu azelainowego

Kwas azelainowy należy do jednych z łagodniejszych, dlatego też jest idealny dla skóry naczynkowej. Ma wielokierunkowe działanie, w tym przeciwzapalne oraz wybielające. W sposób delikatny doprowadza też do złuszczania naskórka oraz zmniejsza widoczność zaskórników.

Co ciekawe, może być stosowany również u kobiet w ciąży, gdyż nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Nie działa także fototoksycznie, dlatego też można z niego korzystać w okresie letnim. Mimo tego oczywiście zawsze warto chronić skórę, zwłaszcza naczynkową, przy użyciu kremów z filtrem, ze względu na jej podatność na działanie czynników zewnętrznych.

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniego podejścia i pielęgnacji. Na szczęście istnieje szereg zabiegów kosmetycznych, które doskonale sprawdzają się w przypadku takiej skóry i pozwalają przywrócić jej naprawdę doskonałą kondycję oraz ją odżywić. Wykonujemy je również w naszej klinice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *