depilacja woskiem

Jak wykonuje się depilację woskiem?

Depilacja woskiem to obecnie najpopularniejszy i najskuteczniejszy zabieg kosmetyczny pozwalający na pozbycie się zbędnego owłosienia. Można go wykonać samodzielnie, ale istnieje wtedy ryzyko, że nie wykonamy go skutecznie, dlatego zaleca się skorzystanie z usług profesjonalnej kosmetyczki.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem to szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia w wybranych partii ciała. Zabieg wykonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a wszystko po to, by wyglądać pięknie niezależnie od pory roku. Depilacja woskiem wymaga użycia wosku, który podgrzewa się aż do uzyskania półpłynnej postaci. Następnie nakłada się go przy pomocy specjalnej szpatułki na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów i przykleja się pasek z włókniny, który po pociągnięciu pozwala usunąć zbędne włoski wraz z cebulkami. Dzięki temu zabiegowi włosy stają się wyraźnie słabsze i co ważne odrastają rzadsze przez co zabieg można powtarzać raz na kilka tygodni. Wraz z kolejnym zabiegiem zmniejsza się odczucie bólu przez co dla wielu osób depilacja woskiem z czasem staje się przyjemnością.

Gdzie wykonać depilację?

Depilacja woskiem sprawdzi się idealnie w takich częściach ciała jak: ręce, pachy, ramiona, nogi oraz okolice bikini. Niektóre panie decydują się na usunięcie wąsika nad górną wargą, a panowie usuwają owłosienie również w klatki piersiowej lub pleców. Usunięcie owłosienia przy pomocy wosku zwiększa znacząco komfort codziennego funkcjonowania i jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które często korzystają z pływalni lub udają się na wakacje. Jednak warto pamiętać, że choć raz wykonany zabieg przynosi widoczne zmiany, aby był on skuteczny należy do powtarzać systematycznie. Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu woskiem są żylaki, zapalenie kończyn dolnych, alergie na wosk, oparzenia spowodowane długotrwałym opalaniem się oraz rozszerzone naczynia włosowate.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *