konsultacja kosmetologiczna

Dlaczego należy korzystać z konsultacji kosmetologicznej przed zabiegami?

Konsultacja to przedwstępna faza zabiegu kosmetologicznego, która ma kluczowe znaczenie dla utrzymania odpowiedniego poziomu świadczonych usług. W czasie rozmowy kosmetolog wyklucza wszelkie przeciwskazania do wykonania zabiegu, ocenia stan skóry, a także weryfikuje informacje odnośnie do stanu zdrowia fizycznego pacjenta/pacjentki. Sprawdźmy, jak powinna wyglądać profesjonalna konsultacja przedzabiegowa.

Pierwszy etap rozmowy z kosmetologiem

W ramach konsultacji kosmetolog przeprowadza wywiad na temat stanu zdrowia klienta oraz określa bezwzględne i względne przeciwskazania do wykonania zabiegu. Zdarza się, że niektóre choroby wykluczają możliwość przeprowadzenia procedury, niemniej wykwalifikowany kosmetolog zaproponuje bezpieczny zabieg zastępczy. Na tym etapie kluczowe znaczenie mają szczerość i niezatajanie wrażliwych informacji.
Kosmetolog ma obowiązek poinformować klienta o możliwych działaniach niepożądanych i odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące przebiegu zabiegu oraz rekonwalescencji.

Oczekiwania klienta kontra rzeczywistość

Po odbyciu wywiadu zdrowotnego oraz przedstawieniu medycznych i prawnych skutków zabiegów, przychodzi czas na główną część konsultacji – weryfikowanie oczekiwań klienta. Kosmetolog prezentuje pomysł na współpracę, przedstawia plany kosmetyczne w różnych przedziałach cenowych oraz dobiera model pracy dostosowany do potrzeb i oczekiwań finansowych klienta. Aby mieć pewność, że zabieg przysłuży się poprawie wyglądu klienta, kosmetolog rzetelnie ocenia stan skóry oraz modelowanej okolicy. W przypadku zabiegów na twarz specjalista zwraca uwagę także na szyję i dekolt. Oczywiście, badanie odbywa się na dokładnie oczyszczonej i przygotowanej skórze. Uwaga! Dobry kosmetolog zawsze zapyta o sposoby domowej pielęgnacji, wskaże potencjalne błędy w dziennej rutynie oraz pomoże dobrać kosmetyki, które najlepiej sprawdzą się do codziennego demakijażu / oczyszczania skóry. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *