twarz kobiety

W jaki sposób dokładnie ocenić, czego potrzebuje nasza skóra?

Zdrowa i gładka skóra jest wizytówką każdego człowieka. Niestety niewłaściwa pielęgnacja, zła dieta lub czynniki chorobotwórcze przyczyniają się do tego, że wiele osób na co dzień boryka się z różnego rodzaju problemami natury estetycznej. Kluczowe znaczenie w tym przypadku ma odkrycie ich przyczyny, co jest warunkiem rozpoczęcia odpowiednio dobranej kuracji, która ma wpłynąć na poprawę kondycji i wyglądu cery. Pierwszym, istotnym krokiem w kierunku określenia potrzeb skóry jest konsultacja kosmetologiczna, podczas której specjaliści przeprowadzą z pacjentem szczegółowy wywiad na temat dotychczasowej pielęgnacji, stylu życia oraz wcześniejszych ewentualnych problemów z cerą. Po uzyskaniu od pacjenta niezbędnych informacji w dalszej kolejności powinni skierować go na badanie stanu skóry.

W jaki sposób można zdefiniować potrzeby skóry?

Potrzeby skóry najłatwiej ocenić na podstawie dokładnej analizy, dzięki której specjaliści określą stan skóry oraz wskażą jej typ, a na podstawie uzyskanych wyników indywidualnie dobiorą zabiegi oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Do tego celu wykorzystuje się tzw. analizator skóry, który na podstawie zdjęć wykonywanych w różnych światłach, takich jak UV, RGB, PL oraz światło widzialne, pozwala na rozpoznanie przyczyn pojawienia się problemów z cerą. Na podstawie zdjęć wykonanych przez urządzenie można ocenić m.in. poziom nawilżenia skóry, który ma kluczowe znaczenie dla jej wyglądu i sprężystości oraz wskazać miejsca na twarzy, które są szczególnie wrażliwe oraz narażone na powstawanie zaczerwienienia i wyprysków, co przekłada się na konieczność zastosowania szczególnej pielęgnacji.

Co więcej, za pomocą analizatora w dokładny sposób można zweryfikować liczbę rozszerzonych porów odpowiadających za powstawanie zmian trądzikowych oraz obszarów, w których zauważalny jest spadek elastyczności cery. Urządzenie pomaga zidentyfikować liczbę zmarszczek oraz określić stan odżywienia skóry, co pozwoli w przyszłości na zaplanowanie kuracji odmładzających oraz zredukowanie widoczności zmian dotyczących procesu starzenia. Analizator jest także nieoceniony w wykrywaniu uszkodzeń skory, które powodują np. przebarwienia. W takie urządzenie, jako jedno z niewielu miejsc w Polsce, wyposażony jest właśnie nasz salon. Wykorzystywany przez naszych specjalistów analizator charakteryzuje się przede wszystkim wysokimi parametrami umożliwiającymi dokładną i szybką analizę skóry pacjentów.  

Jakie znaczenie w pielęgnacji skóry ma jej analiza?

Analiza skóry jest sprawdzonym sposobem na wykrycie przyczyny problemów skórnych, których często nie da się zweryfikować wyłącznie na podstawie przeprowadzenia wywiadu z pacjentem oraz samej obserwacji podczas wizyty w gabinecie. Nowoczesna technologia umożliwia też w znacznie szybszy sposób rozpoznanie powodów odpowiadających za złą kondycję cery oraz jej nieestetyczny wygląd. Czasem już samo określenie typu skóry pozwala na wyeliminowanie zmian, a czasem konieczna jest weryfikacja wpływu kilka czynników, które w połączeniu mogą być odpowiedzią na problemy skórne. Ponadto, dokładna analiza skutecznie zwiększa szansę na dobranie odpowiednio dopasowanej do potrzeb pacjenta kuracji, dzięki której będzie on mógł się w przyszłości cieszyć z odżywionej, gładkiej i pozbawionej zmian skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *